TOP 5 tenisek na léto

Teplota se nám pomalu, ale jistě zvyšuje, rostliny kvetou a koupaliště jsou ready … znamená to jediné. Je tady konečně nejlepší období roku! Tedy pozdní jaro a léto. Samozřejmě, že ani v tomhle ročním období tě nemůžu ochudit o pořádnou nálož tenisek. Připravil jsem si proto výběr toho nejlepšího, co obout v těchto slunečných dnech, skrz naskrz nejrůznějšími cenovými kategoriemi. Vybereš si tak nejvhodnější pár, který perfektně sedne tvojí noze, ale i tvýmu budgetu.

Nike Dunk vem na skate nebo na procházku

Nike Dunk, siluetu, která je v posledních letech populárnější než kdy dřív, ti nemusím představovat. Bota se původně objevila na basketbalovým hřišti, ale v následujících letech byla viditelná spíš v jiným sportu. A to skateboardingu. Populární ve skatový komunitě začala být v průběhu 90. let, hlavně díky dobré opoře chodidla (ostatně na kotníčky trpí skaters v podobný míře jako basketbalisti), dobré ceně a materiálům. Postupně se z ní stal “statement piece” a skaters v nich brázdí ulice dodnes. 

nike dunk

Kolaboracemi se to na tomto modelu jen hemží a z naší nabídky si tak určitě vybereš. Pokud se nebojíš něčeho trochu divočejšího, určitě se koukni třeba na Nike SB Dunk Low Pro Parra Abstract Art nebo Nike SB Dunk Low Atmos Elephant. Klasický černo-bílý dunky, ale taky nikdy nic nezkazí

P.S: Pokud si říkáš, jakej je rozdíl mezi normální a SB verzí, tak ti to hned objasním. SB verze je víc přizpůsobená na skate, má teda o něco tlustší jazyk kvůli ochraně nártu. Svrchní materiály jsou zase vybíraný tak, aby byly větší kámoši s griptapem (rozuměj šmirgl na vrchu skatový desky).

Malej vládní speciál v botníku? Nike Air Force 1 

Co si představíš, když ti někdo řekně Air Force 1? Letadlo, který převáží americkýho prezidenta asi ne, co? Viděl bych to spíš na ikonickou siluetu, která se dlouhodobě drží na špičce prodejů, má fakt hodně barevných provedení, dá se vzít skoro ke všemu a v botníku ji má snad každej (včetně mnoha stars světový hudební scény)…

nike air force

Pokud je Air Force 1 bota, která tě baví, tak určitě koukni na náš web. Máme totiž fakt velký množství modelů, od klasických bílých, přes Skeleton Purple až po Air force 1 v kolaboraci s Travisem Scottem.

“95 Air Max cause I’m a dope runner, I’m ballin‘ like an athlete but got no jumper”

Nejenom Gucci Mane si oblíbil model Air Max 95 od Nike, mám ho rád i já a proto jsem se rozhodl o něj okořenit i tento výběr. Do týhle části jsem ti dával doporučení hlavně na basketbalový boty, byla by ale chyba vynechat i běžecký, protože za poslední roky si sneaker game dost podmanily..

Proč jsem se rozhodl vybrat do tohohle výběru zrovna devadesát pětky? Berou si velkou inspiraci z lidskýho těla, propojenosti jednotlivých části a jeho fungování, což je za mě naprosto super backstory. Dál pak jsou dost pohodlný a mě osobně poslední dobou fakt baví. Nemusím ani zmiňovat, že s rostoucím významem UK a UK inspired rapu (s kterým jsou společně s TN´s dost spjatý), který postupně proniká i do našich končin (hlavníma propagátorama jsou u nás jihlavský 58G). Já osobně si myslím, že bude sílit i zájem o tyhle boty, proto 95 beru jako investici do budoucna. 

Barevných provedeních je tu opět hrozně moc. Mě osobně pak extrémně baví jeden model. Je to Air Max 95 PRM Grain, barvičky jsou na něm poměrně nezvyklý a celá bota vypadá jako by se inspirovala v nejmenované mapě z Counter-Striku.

Podrážka z KB8 III + super materiály = Yeezy 500

Tenisky, který dobře větraj, jsou z dobrých materiálů a zároveň si je můžeš vzít skoro ke všemu? To jsou za mě Yeezy 500. Jejich unikátní vzhled je do jistý míry poměrně neutrální, nebál bych se je tak vzít ke kraťasům, baggy džínám ale ani třeba k saku. Další super věc jsou jejich barevný provedení, kterých je fakt celá řada. Zároveň jde  z většiny o zemitější barvy, což je teď docela in.

Jasná věc je, že na léto jsou dobrý i Yeezy 350 nebo Yeezy 700.

Něco k bazénu aka Yeezy Slides

Nikdo nechce nosit ve 30 stupňových vedrech klasický uzavřený tenisky, chce nechat nohy trochu dýchat a možná, že i z hlediska vlastního pohodlí raději obuje něco, co se dá rychle nazout/vyzout. No, za mě v tuto chvíli není lepší volba než Yeezy Slides. Tyhle super pohodlný pantofle, který vznikly díky spolupráci Kanyeho Westa a adidasu najdeš na našem webu i prodejně v mnoha různých barevných provedeních. Ale pozor! Je to hodně žhavý zboží a v běžnějších velikostech se vyprodají skoro okamžitě. Na nic proto nečekej a na léto alespoň jeden pár pořiď, za mě určitě nebudeš litovat. 

yeezy slides sneakergallery

Nejlepší tenisky na léto

  1. Nike Dunk

  2. Nike Air Force 1

  3. Yeezy 500

  4. Yeezy Slides

  5. Nike Air Max 95

spot_img