Teniskové přešlapy roku 2022

Rok 2022 se nesl ve znamení Jordan 4, New Balance a Asics. Všeobecně se představila celá řada více i méně populárních releasů. Na ty nejlepší jsem nedávno napsal článek.

Říkal jsem si, že by ale byla chyba tě ochudit o druhou stranu mince. Tedy tenisky u kterých se volba siluet, barev nebo materiálů ne tak úplně povedla. Pojďme na to!

Air Jordan 2

Nike se u siluety Air Jordan 2 opravdu snažil. Za rok 2022 uvedl výrobce na trh celou řadu zajímavých kolaborací (AIR JORDAN 2 RETRO SP X J BALVIN, Jordan 2 Retro SP Union), nedá se však říct, že by nějaká byla úspěšná. Proč?

Jordan 2 Retro J Balvin

Většina párů je pod retail cenou nebo ji kopíruje. Spousto Jordan 2 šlo během podzimních výprodejů dokonce do slev! Tyto faktory poukazují na podstatnou věc –⁠ zájem o ně je minimální. A v čem jiném měřit úspěšnost releasu…

Air Jordan 5 Retro SP X DJ Khaled

Jordan 5 si za svou existenci zažily nejedno vyhypované kolabo (Jordan 5 Retro Off-White), poslední kolaborace s veleznámým DJem a producentem k nim ale zaručeně nepatří.

Air Jordan 5 x DJ Khaled Crimson Bliss

Otázkou je, proč se tento release nedočkal větší popularity. Důvodem může být fakt, že v posledních letech nedostává silueta Jordan 5 příliš místa v pomyslném “hypetrainu”, na vrcholu popularity se nachází jiné modely od amerického výrobce –⁠ Jordan 4. K většímu zájmu tohoto kolaba nepomohla ani volba barev. V období, kdy jsou populární především přírodní barvy, je zkrátka sázka na oranžovou, fialovou a modrou nepříliš šťastná.

DJ Khaled x Air Jordan 5 We The Best Sail

Nike Terminator

První signature teniska vysokoškolského basketbalového týmu, představená v roce 1985, si měla po skoro čtyřiceti letech zažít velkolepý návrat. Představila se v barevných provedeních “Cocoa Snake” i původním “Georgetown”. Očekávání byla velká!  

Nike Terminator High „Georgetown“

Ale nenaplnila se. Zájem o Nike Terminator byl malý, zákazníci by se dali spočítat na prstech jedné ruky…,tím pádem je můžeš najít na mnoha e-shopech v celých sizerunech, a to mnohdy i ve slevách. Další “L” pro Nike.

New Balance 650

New Balance byl v roce 2022 pravděpodobně nejvyhypovanějším teniskovým brandem, jeho popularita rostla raketovým tempem a pár šedých New Balanců chtěl snad každý. Ne všechno se mu ale povedlo. S New Balance 650 to byl prostě přešlap vedle.

Aimé Leon Dore x New Balance 650

Vyšší brácha od vyhypovaných New Balance 550 přes všechny kolaborace (Aimé Leon Dore x New Balance 650R) širší teniskovou veřejnost prostě nezaujal a pojí se s ním podobná story jako s Nike Terminator. Pár najdeš snad v každém obchodu s teniskami, a na stránkách Aimé Leon Dore si můžeš koupit dokonce i 650R z již zmiňované spolupráce. A to je fakt obrovsky výjimečná situace!

AIMÉ LEON DORE X NEW BALANCE 650R

Nike Air Adjust Force

V roce 2022 se na pulty vrátily i Nike Air Adjust Force. Tenisky, představené během největšího hypu Nike Basketball v půlce 90. let, se staly malířským plátnem pro spolupráci s japonskou značkou Ambush.

AMBUSH x Nike Air Adjust Force

Ta se podle mě fakt povedla a dala vzniku unikátní spolupráci se zajímavými barevnými provedeními, originálními prvky a cool příběhem.

Většina sneaker fanoušků si to ale nemyslí. Adjust Force můžeš koupit ve slevě za zlomek ceny, tenisky jsou na sociálních sítích prakticky neviditelné a popularita je rekordně nízká.  

AMBUSH x Nike Air Adjust Force

Celej článek ber jen jako můj osobní názor. Nejsou špatný nebo dobrý tenisky. Nezapomínej, že záleží jen na tom, co se líbí tobě!

Jaké jsou nejhorší tenisky roku 2022?

AMBUSH x Nike Air Adjust Force, Aimé Leon Dore x New Balance 650, DJ Khaled x Air Jordan 5 We The Best

spot_img