Průvodce YEEZY modely


Jojo, tenhle brand asi nemusím příliš dlouho představovat. Dneska už legendární značka, která vznikla pod taktovkou Kanyeho Westa a za roky v rámci různých spoluprací vystřídala mnoho značek – od Bape až přes Nike. Dneska ji ale většina z nás zná díky spolupráci s německou značkou adidas. Oproti Nike se Kanye mohl dost vyřádit a na každém modelu je to vidět. Ačkoliv by si značka Yeezy zasloužila vlastní článek, tak já jsem se rozhodl, že ho odložím a napíšu ti malého průvodce několika základních modelů, které vídáš na ulici a neměly chybět v tvém botníku. Jdeme na to. 

Řeknu ti, kde koupit Yeezy Boost 350 V2 

Pokud ti někdo řekne slovní spojení adidas Yeezy, co si vybavíš? Určitě ikonické 350. Ty byly původně představeny v roce 2015 a v průběhu tohoto roku pak postupně releasnuly ve 4 ikonických colorways – Turtle Dove, Pirate Black, Moonrock a Oxford Tan. Boty z původního dropu se dnes označují jako adidas Yeezy Boost 350 V1. Jak šel čas, za V postupně našla cestu i číslovka 2.

Pionýrem v této nové řadě byl pár nesoucí název adidas Yeezy Boost 350 V2 Beluga představený v roce 2016, který se oproti svým předchůdcům vyznačoval zejména výrazným proužkem na straně boty, který doplňoval zajímavé provedení z původních párů. adidas Yeezy  Boost 350 V2 byly od té doby představeny v celé řadě barevných provedení.

adidas yeezy boost 350 v2 beluga sneahergallery

Teď už ale k samotné botě. Ta se většinou vyrábí ze speciálního materiálu Primeknit a odkazuje tak k běžeckým botám. Pohodlí společně s prodyšných svrškem zaručuje i technologie Boost, která tvoří prakticky celou spodní část boty. V 350 se cítíš, jako když chodíš po obláčku a rozhodně se je nemusíš bát obout ani do gymu, na procházku do přírody či do města. 

Ptáš se, kde koupit Yeezy Boost 350? No přece u nás ve SNEAKERGALLERY. Klikni na tlačítko a vyber si colorway podle tvého uvážení. 

adidas Yeezy 450

Silueta, která pravděpodobně vypadá ze všech bot z dílnyy Yeho nejvíc futuristicky. Její spodní část totiž objímá podešev až skoro k tkaničkám v podivně tvarovaných pruzích, zkrátka a dobře vypadá, jako by ji v ruce držel mimozemšťan. I přes look „spadli k nám z budoucnosti“ boty opět nepostrádají velké množství komfortu a dobré, prodyšné materiály. 

adidas yeezy 450

Máme je ve třech colorways, přičemž chci vyzvednout pro mě nejzajímavější. Nese název Yeezy 450 Resin a její zlato-zelené provedení zaujme na první pohled. 

adidas Yeezy 500

Yeezy 500 aka první neboostová bota, kterou Kanye vytvořil ve spolupráci s adidasem.

Kombinace svršku tvořeného semišem, nylovou síťkou a unikátního tvaru podrážky byla poprvé představena na adidas KB8 III (signature teniska Kobeho Bryanta). To dodává tenisce velmi zajímavý look. Nepůsobí totiž ani příliš sportovně, ani příliš formálně. Je to tedy jeden z mých oblíbených případů tenisky, kdy ji dokážeš matchnout skoro ke každému outfitu a není ani příliš drahá.

Většinou ji najdeš spíše v zemitějších barevných provedeních (výjimkou je model Soft Vision), což se v dnešní době dost hodí. Mezi moje favority patří určitě Clay Brown nebo Stone.  

adidas yeezy 500

adidas Yeezy 700

Původně vznikly jako Yeoho interpretace „dad shoe trendu“ a poprvé byly představeny v roce 2017. Základní myšlenkou bylo přinést botu, která by jednoduše plula ve vodách trendů, tvořily by ji prémiové materiály a díky boostu by byla extrémně pohodlná. Průběh let dal Kanyemu za pravdu, a siluetu tak u nás dneska najdeš rovnou ve čtyřech základních verzích: Yeezy Boost 700, Yeezy Boost 700 V2, Yeezy 700 V3 a Yeezy Boost 700 MNVN. Chceš další barevná provedení? Klikni na button. 

Yeezy Boost 700 Wave Runner Solid Grey

adidas Yeezy slides aka nejpohodlnější Yeezy pantofle ve hře

Pantofle, na ty se nesmí zapomínat. Zvlášť na Yeezy pantofle. Tuhle naprosto nezbytnou obuv dlouhou dobu přehlížel i Yeezy brand, a i přes pár prototypů a nevýrazných „Yeezy slippers“ se doopravdy první release udál v prosinci 2019, kdy tyhle krásky dropnuly v mnoha barvičkách (mimochodem tyhle páry jsou u nás označený jako „first release“). V nadcházejících letech silueta nabírala na popularitě a zdá se, že svůj vrchol zažívá právě teď. Páry jsou všude rychle vykoupený a dost často zbývá jen pár enormně malých/velkých velikostí. 

yeezy slides sneakergallery

Otázka však je, proč jsou tak populární. Dle mého skromného názoru je to kombinace tří faktorů. Zaprvé se release bot trefil do trendu „domácí obuvi“. Zkrátka, v pandemický době jsme byli furt doma, 99 % šatníku tvořilo comfy oblečení, protože jsme potřebovali měkké, pohodlné oblečení a zároveň bez boty tkaniček. Další faktor jsou pak barvy jednotlivých Slides releasů. Ty jsou až na výjimky zemitějšího charakteru, a to je v téhle době zkrátka populární. 

No málem bych zapomněl… Hlavní tahák těhle botek je samozřejmě jejich pohodlnost. Možná bych to zahnal až do takovýho extrému, že jde o nejpoholnější pantofle na planetě? No posuď sám, výběr je opravdu širokej…

adidas Yeezy Foam Runner

Za mě rozhodně jedna z nezajímavějších a nejextravagantnějších siluet, jakou kdy Kanye spolu s adidasem vytvořil. Motivace za jejím vytvořením bylo představení „Yeezy crocs“. Yeezy Foam mají kombinovat jednak pohodlnost klasických tenisek a zároveň musí být široce praktické jako sandály nebo pantofle. To se určitě povedlo a dnes se objevuje čím dál více párů ve velmi zajímavých a cool barvách. Na léto jako když najdeš, proto neváhej! Teď je na ně to správný počasí. PS: Dej si záležet na výběru ponožek. 

Kde koupit Yeezy?

Pokud si chceš koupit Yeezy, podívej se na nabídku SNEAKERGALLERY. V naší nabídce najdeš spoustu oblíbených modelů.

Jak koupit Yeezy?

Nejlepší cestou je jít na e-shop SNEAKERGALLERY.

Jaké jsou nejoblíbenější Yeezy modely?

Nejoblíbenějšími Yeezy modely jsou adidas Yeezy Boost 350, Yeezy 450, Yeezy 500, Yeezy 700, Yeezy Slides a Yeezy Foam Runner.

spot_img