Poznej SNEAKERGALLERY 

Už nějakou chvíli tu s tebou jsme a nikdy jsme se ti vlastně pořádně nepředstavili. Dovol mi tuto nezdvořilost napravit a přiblížit ti nejen historii, ale i koncept celé SNEAKERGALLERY –⁠  náš tým, eventy i naše vlastní oblečení.

Všechno to začalo, když náš zakladatel Bohumír Hájek začal v osmnácti s klasickým přeprodejem tenisek na sociálních sítích. Kromě toho, že na přeprodejních skupinách měl člověk štěstí, když se mu vůbec povedlo najít jeho vysněné tenisky ve své velikosti, tak musel i doufat, že mu opravdu přijde to, co si objednal. Na přeprodejních skupinách se totiž kromě opravdových sneakerheadů pohybuje i nemálo podvodníků, kteří se nezdráhají prodat  padělek. A tak dostal Mirek nápad založit online obchod, kde začal nabízet velký výběr tenisek, zaručoval autenticitu a kompletní zákaznický servis, včetně vrácení zboží a reklamací, které při nákupu na sociálních sítích nebyly možné. 

V roce 2018 následovala naše první prodejna, poté co nám kamarádi z Foot Care nabídli volný prostor sousedící s jejich čistírnou. V našem domovském Brně tak vznikla první kamenná resell prodejna a brzy se uchytila. Dokonce natolik, že jsme se po prvním roce stěhovali do většího prostoru v suterénu obchodního domu Josefínka. Ani jedna z těchto lokací nebyla největší, nejpřístupnější nebo nejvíc designová, ale byly naše a máme na ně spoustu super vzpomínek. 

Opening první prodejny na Kolišti

Pak ale přišel rok 2020, s ním pandemie a obchody musely zavřít. To nás donutilo pořádně vylepšit e-shop a společně s velkým investováním do online marketingu, se naše teniskové podnikání začalo rozjíždět do velkých rozměrů!

Prodejna Josefská

Přišel tak čas na další investice a zatím poslední stěhování do naší aktuální prodejny na náměstí Svobody! Celý tým se rychle rozrostl a ze dvou lidí je nás dvacet. Také už na nás nepadají krabice v dřívějším přeplněném skladu na prodejně, jelikož jsme si vloni v létě pořídili i plnohodnotný sklad e-shopu. Pokaždé když tam přijdu, tak mě pohled na plné regály tenisek zahřeje u srdíčka. Mimo jiné ve skladu sedí i mí kolegové, kteří stojí za funkčním a kreativním chodem SNEAKERGALLERY.

Současná podoba naší prodejny na náměstí Svobody

A kdo teda za SNEAKERGALLERY stojí?

 V první řadě je to náš zakladatel Mirek, hlava celé firmy., Stará se o funkční chod jako je shánění tenisek a udržování nabídky (což zní jako sranda, ale jelikož naše nabídka obsahuje více než 1000 unikátních kousků, je to docela hardcore) a celkové směřování SNEAKERGALLERY. Nedávno s ním vyšel rozhovor na Forbes, kde najdeš další parádní inspirativní detaily o jeho začátcích.

Spolu s ním pomáhala nastartovat celé podnikání i Kačka, která se nyní se svou kolegyní Terinou stará o administrativní chod celé firmy a hladký průběh vyřízení všech objednávek – a to je opravdu nelehký job, aby u nás běželo všechno jak po másle, a za to mají můj velký obdiv.

Holkám kryjí záda Míša a Alex, které mají na starost mail a další zákaznické služby,  pokud jsi s námi někdy komunikoval touhle formou, je dost pravděpodobné, že ti odepsala jedna z nich.

Kancelář pak neodmyslitelně doplňují Kamil a Pavel, kteří se starají o focení produktů, grafiku a vizuál sociálních sítích a webu. Všechno co tak vidíš na těchto kanálech je zásluhou této dvojice a mně jen vždycky spadne brada, když vidím co za nový vizuál vymysleli.

 O sklad se starají Vojta, Zuzka, Bohunka a jestli sis objednával z našeho webu, s největší pravděpodobností chystali i tvoji objednávku.

Na samotné prodejně pak můžeš zastihnout další spoustu z nás jako Vojtu, Bohunku, Michaelu, Alex, Šimona, Vaška, Honzu, nebo i mě Matěje, kdy hodně z nás má i jiné úkoly. Michaela pečuje o náš web a snaží se jej neustále vylepšovat, zatímco Kája na něj přidává nové produkty a doplňuje ty už naskladněné. Alex s Vaškem dělají překlady a společně s Šimonem se staráme o obsah našich sociálních sítí, tvoříme videa na TikTok, Newsky, Popisky, Blog a spoustu dalšího. Nově přidáváme i pravidelný obsah z prodejny, za kterým stojí Dan, její vedoucí.

Event s Bucheck

Co se děje a bude dít?

Kromě rozšiřování týmu, expandujeme i v rámci Evropy, a to nejen díky plně funkční slovenské a maďarské verzi webu včetně lokalizace, ale i .eu webu, který slouží pro objednávky, které jsme nově schopni rozesílat po celé Evropě.

Neustále máme v plánu být tvým oblíbeným místem pro nákup tenisek a streetwearu, a k tomu chceme určitě naplánovat také další akce jako byl společný event s Bucheck nebo launch kolekce značky APEX, o kterém si můžeš přečíst zde. Dále plánujeme rozšířit nabídku našeho vlastního oblečení, rozšířit tvorbu obsahu a zárověň přemýšlíme také  o další prodejně a renovaci té současné. To vše je naše snaha stát se nejlepší platformou pro nákup tenisky nejen v ČR, která ti tvůj vysněný pár doručí se vším komfortem a jistotou.

Launch kolekce APEX

Největší zárukou v rámci jistoty pravosti tenisky jsou Verified Tags, které u nikoho jiného v ČR nenajdeš.. Teniska si Verified Tag vyslouží až poté, co ji důkladně zkontrolujeme při přijetí na sklad a může ti posloužit při dalším prodeji tenisek a nám zase usnadní proces jejich případného vrácení, protože už nebudeme muset kontrolovat, jestli je vrácený pár ten samý jako zakoupený. Zkrátka win-win situace.

A co všechno kontrolujeme? Na samotné tenisce to jsou švy, materiály, cedulky uvnitř tenisky a další aspekty – jako správné zasazení a vizuál loga nebo dokonce i podle čichu se dá ledacos o tenisce odhalit, jelikož byť to může znít zvláštně, autentické tenisky mají svou specifickou “vůni”. Samozřejmostí je i kontrola krabice, velikostních štítků a také všech doplňků, které by mělo balení obsahovat. Proces navíc tenisky absolvují hned dvakrát, jelikož je znovu kontrolujeme i při odeslání. Verified Tags jsou tak jednou z inovací, které jsou pro nás do budoucna tolik důležité.

Snad jsem ti Sneaker Gallery zase o trošku přiblížil a pokud tě ještě něco zajímá určitě se nám neboj ozvat na e-mail, sociální sítě nebo se zastav za námi na prodejnu. Za chvilku mi začíná směna na obchodě, tak už musím valit a kdo ví, třeba se potkáme a v tom případě s tebou moc rád pokecám.

spot_img