Nejlepší kolaborace Tiffany & Co.

Dnes už legendární výrobce luxusních šperků založený roku 1837 Charlesem Lewisem Tiffanym mnohokrát promluvil do streetwearu. A je třeba říct, že to skoro vždycky stálo za to! Pojďme se podívat na pár významných kolaborací tohohle šperkařskýho velikána. Shines bright like a diamond? Pusťme se do toho. 

Tiffany & Co.

Supreme “Return to Tiffany”

Spojení legendárního s ještě legendárnějším.

Tiffany & Co. se v roce 2021 spojilo s newyorskou značkou Supreme a na prodejní pulty společně přinesli kolekci plnou netypických kousků. Ta svým názvem „Return to Tiffany“ odkazuje na původní přívěsky na klíče s žádostí, aby se zákazník vrátil do newyorského obchodu. Zajímavé je, že jejich retail cena v roce 1966 byla 11 dolarů, v roce 2021 jste si na sekundárním trhu mohli stejný přívěsek koupit za 1100 dolarů.

Supreme x Tiffany & Co.

Nechyběly náramky, nejrůznější přívěsky a náhrdelníky (vypíchnul bych přívěsek na klíče ve tvaru klíče, který má uvnitř skrytý nůž), nebo ikonické „bogo“ v Tiffany modré.

Supreme x Tiffany & Co.

Nike x Tiffany & Co.

Kolaborace, která psala historii.

Kdo neslyšel spojení „Tiffany Dunk“ musel žít asi pod kamenem. Tenisková spolupráce výrobce skatového hardwaru Diamond Supply Co. a Nike SB si díky svému barevnému provedení vysloužilo přezdívku „Tiffany Dunk“ i přes to, že o doopravdovou spolupráci s výrobcem šperků nešlo. Každopádně –⁠⁠ za mě jeden z nejlepších párů všech dob!

Nike SB Dunk Low Diamond Supply Co. Aqua Blue

Na ten se snaží navazovat letošní Nike x Tiffany & Co. Air Force 1. Celočerná teniska s jemným, tyrkysovým swooshem a drobným doplňkem na patě, který je vyvedený ze stříbra .925. ale působí proti „původním“ Tiffany Dunkům dost obyčejně. A svou vysokou retail price (400 dolarů) si u mě prostě Tiffany Air Force 1 neobhájili. 

Nike Air Force 1 Low Tiffany & Co. 1837

Co druhá colorway? To uvidíme.

Nike Air Force 1 Low Tiffany & Co. 1837 „Reverse“

Patek Philippe 5711 Nautilus x Tiffany & Co

Jestli je něco definicí tradice, je to švýcarská firma Patek Philippe. Vyrábí hodinky už od roku 1839 a je známá tím, že si všechny díly do „klenotů na zápěstí“ vyrábí sama, bez pomoci subdodavatelů!

Patek Philippe 5711 Nautilus x Tiffany & Co.

Ani Patek Philippe neutekla „modrá kolaborace“. V roce 2021 se totiž s Tiffany & Co. spojil na modelu 5771 Nautilus. Kombinace ocelového řemínku a tyrkysově modrého ciferníku vypadá fakt bombově, bohužel nebyl bombový jen design, ale i cena.

Patek Philippe 5711 Nautilus x Tiffany & Co.

Limitovaná edice se dala koupit pouze v buticích Tiffany & Co. v New Yorku, San Franciscu nebo Beverly Hills a cenovka jednoho kusu se během newyorské aukce vyšplhala na bezmála 150 milionů korun!

MSCHF x Tiffany & Co “The Ultimate Participation Trophy”

Cena útěchy… každý z nás to někdy zažil. Nic moc provedení, masová produkce…

Ale co trofej za účast s drobným twistem? Místo levných materiálů prvotřídní stříbro, ocel, mramor z Vermontu a 34 hodin práce? Ano, to je MSCHF x Tiffany & Co. Participation Trophy. 

MSCHF x Tiffany & Co. “The Ultimate Participation Trophy”

Spolupráce si částečně utahuje z tradice, kterou má Tiffany & Co. ve vyrábění trofejí pro ty největší sportovní ligy a události (NBA, NFL), zkrátka celý MSCHF. 

The NFL® Vince Lombardi Trophy

Trofejí vyšlo jen 100 a už během jejich releasu se vědělo, že budou hodně unikátní. Ostatně, kolikrát vyrobí Tiffany & Co. trofej za účast? Pochybuju, že víc než jednou.

Pharell Williams x Tiffany & Co.

Jestli něco kreativní ředitel Louis Vuitton umí, je to zaujmout!

To ostatně dokazují i sluneční brýle, které si nechal vyrobit u příležitosti představení zimní kolekce japonské značky Kenzo. 

Pharell Williams x Tiffany & Co.

Obruby byly vyrobeny z 18ti karátového zlata, celý obvod pak zdobilo 61 diamantů o hmotnosti 25 karátů.

Jaká byla retail cena Nike Air Force 1 Low Tiffany & Co. 1837?

400 dolarů.

Kolik kusů MSCHF x Tiffany & Co “The Ultimate Participation Trophy” bylo vyrobeno?

Bylo vyrobeno 100 kusů.

Odkud pochází firma Patek Philippe?

Pochází ze švýcarské Ženevy.

Kdo je kreativním ředitelem Louis Vuitton?

Pharell Williams.

Kolik stojí Nike SB Dunk Low Diamond Supply Co. Aqua Blue?

Cena se pohybuje v rozmezí 60-80 tisíc korun.

spot_img