CORTEIZ aneb ztělesnění UK rapu

O conquistadorovi, který rozvrátil říší Aztéků, tě ve škole určitě učili. O Corteiz, ale možná slyšíš dnes poprvé. Obzory ti rád rozšířím. Pojďme se na tenhle cool brand kouknout.

Značka byla založená v roce 2017 kreativcem vystupujícím pod pseudonymem Clint (ten má na svědomí i brand Cade) a je spřízněná hlavně s UK rapem. Její úspěch je ve Velké Británii obrovský (pomalu začíná prosakovat i na starý kontinent), zásadní roli v tom hraje jak neotřelá backstory, tak i zajímavé designy, střihy, pojetí marketingu nebo reprezentace značky.

CORTEIZ X CENTRAL CEE 23 T-SHIRT

Corteiz není klasická tuctová značka, to je už na první pohled jednoznačné. Ústředním motivem je slogan “Run The World”, přeloženo do češtiny “řiď svět”. Tímto sloganem se její zakladatel vymezuje hlavně proti zaběhlým stereotypům a zvyklostem (ty reprezentuje věznice Alcatraz). Nechybí kukly, teplákovky a ani Air Maxy –⁠ prostě klasická UK estetika.

CORTEIZ

Zajímavé je i uchopení marketingové strategie. Prakticky při každém větším dropu jsou nové produkty prodávány nejenom skrz e-shop, ale podobně jako v případě americké značky Supreme i na ulici (např. Bolo Jacket jste mohli získat výměnou za svoji starou zimní bundu). Fanouškovi tak značka umožňuje bližší identifikaci s jejím poselstvím, zvyšuje punc exkluzivity. Důraz na komunitu prohlubuje i fakt, že Clint nepoužívá placenou reklamu a instagramový profil byl až donedávna soukromý.

Nedílnou součástí úspěchu jsou i samotné designy. Odráží původní, lehce anarchistickou myšlenku značky. Jednotlivé kousky vyčnívají výraznými prohlášeními, jsou vyrobené z kvalitních materiálů a sedí perfektně… tohle prostě můžu.

CORTEIZ Allstarz Allover Tee White

Zdá se, že Corteiz nebaví jen mě, ale i mnoho hudebních hvězd světového formátu. V minulosti jsme ji mohli vidět na Central Ceem, Slowthaiovi nebo Virgilu Ablohovi. Propagátorem brandu u nás je hlavně fotbalista a rapper Tomáš Kučera, který nahodil celý set v klipu Drillin.

CORTEIZ Virgil Abloh

Nakonec ti jen můžu slíbit, že v roce 2023 se máš doopravdy na co těšit, Corteiz a Nike se pouštějí do vzájemné spolupráce. Bude to bomba!

Odkud pochází značka CORTEIZ?

Z Londýna (Spojené království).

Jaké významné osobnosti nosí CORTEIZ?

Central Cen, Slowthai, Tomáš Kučera.

Kdo založil značku CORTEIZ?

Kreativec vystupující pod pseudonymem Clint.

spot_img