9 nejlepších halloweenských tenisek. Které to jsou?

Letošní Halloween se nezadržitelně blíží, už máš vybraný kostým? Tenhle lidový svátek u nás sice nemá takovou tradici, jaká je například v USA, i u nás si ale můžeš 31. října užít ve strašidelném převleku při vydlabávání dýní a vyprávění strašidelných příběhů. Nebo spíš někde v klubu, kde v tuhle dobu často bývají halloweenské akce s kostýmy.

Původně keltský svátek, během kterého se snažili členové tohoto kmene navázat kontakt s mrtvými během období střídání léta a zimy (vychází právě na konec října), se rozšířil do světa v průběhu 19. století ze Spojených států amerických. Není náhoda, že pomyslné rodiště moderní sneaker kultury pochází z téhož státu.

K příležitosti Halloweenu každý rok vyjde hned několik tématických tenisek, které občas opravdu budí hrůzu. Proto si pro tebe Tomáš se Šimonem na našem blogu připravili seznam devíti nejlepších halloweenských releasů, který je dobrý znát. Zatímco některé páry jsou už extrémně vzácné a limitované, několik z nich na druhou stranu najdeš i u nás v SNEAKERGALLERY. Trick or treat, jdeme na to!

1. Nike SB Dunk Low „Mummy“

Jedním z vůbec nejpovedenějších halloweenských párů historie jsou pro mě tyhle Nike SB Dunk Low „Mummy“, které vycházely minulý rok. Množství jejich detailů tě může opravdu ohromit, tyhle boty totiž mají všechno, co by tenisky inspirované starými egyptskými mumiemi měly mít. Navíc nechybí ani podrážka a další detaily, které přes noc svítí ve tmě. Pokud tedy náhodou půjdeš někam koledovat, určitě se nikomu neztratíš.

Nike SB Dunk Low "Mummy"

2. Nike Air Force 1 Low „Skeleton“

Provedení Skeleton patří mezi jedno z nejoblíbenějších, co se siluety Nike Air Force 1 týče. V průběhu let už vyšly čtyři barevná provedení – bílé, černé, fialové a oranžové. První, bílá varianta byla představená v roce 2018, o rok později se přidala i černá a v roce 2020 se ukázaly Světu Air Force 1 Low Skeleton Orange. Jde o jednoduchý nápad, který více než skvěle funguje. Ve své podstatě jde totiž o obyčejné Air Force 1, které mají na straně kost zachycenou pomocí rentgenu. Dále svítící podrážku a svíticí prvky na tkaničkách.

Pokud chceš ozvláštnit svůj halloweenský outfit nebo prostě jen zářit v běžných dnech, jsou tyhle tenisky to pravé ořechové! Některé colorways najdeš u nás na e-shopu, tak je po přečtení tohohle článku určitě nezapomeň omrknout!

Nike Air Force 1 Low "Skeleton"

3. Off-White x Nike Blazer Mid „All Hallow’s Eve“ & „Grim Reaper

Spousta lidí neví, že i hned dva páry Nike Blazer Mid ve spolupráci se značkou Off-White jsou inspirované Halloweenem. Napovídá tomu nejen jejich barevné provedení, ale především jejich název – „All Hallow’s Eve“ a „Grim Reaper“. První spojení je delší výraz pro Halloween a druhé je v překladu do češtiny smrtka. Mimochodem, obě colorways najdeš u nás na e-shopu, tak se určitě nezapomeň podívat.

Off-White x Nike Blazer Mid "All Hallow’s Eve" & "Grim Reaper

4. Nike SB Dunk Low „Night of Mischief“

Asi každý by na těchto teniskách poznal, že jde o halloweenský release. Za všechno mluví nejen barevná kombinace fialové, oranžové a zářivě zelené podrážky, která mimochodem svítí ve tmě, ale také vyšité detaily pavouka a jeho pavučin. Nike SB Dunk Low „Night of Mischief“ z podzimu roku 2019 jsou prostě ukázkovou halloweenskou teniskou, která v tomhle seznamu rozhodně nesmí chybět.

Nike SB Dunk Low "Night of Mischief"

5. Reebok Shaqnosis „Spider Web“

Nejen Nike má na kontě povedené tenisky inspirované Halloweenem. Za zmínku stojí i tyhle Shaqnosis, za nimiž stojí značka Reebok ve spolupráci s legendárním basketbalovým hráčem Shaquille O’Nealem. Jak už jejich název Spider Web napovídá, hlavním motivem tohohle provedení jsou pavouci a jejich sítě.

Reebok Shaqnosis "Spider Web"

6. Nike Air Force 1 Low „Frankenstein“

Vlastní tenisky má samozřejmě i jedna z nejznámějších postav filmové historie. Monstrum Frankenstein se dočkalo svého páru Nike Air Force 1, na kterém nechybí několik odkazujících detailů. Zelená patentová kůže je například na několika místech zašitá oranžovými stehy, kromě nichž si můžeš všimnout také stříbrného swooshe, jenž naraží na železné šrouby, které měl Frankenstein v krku.

Nike Air Force 1 Low "Frankenstein"

7. Nike SB Dunk Low „Freddy Krueger“

Tyhle nízké Dunky od Nike SB patří mezi vůbec nejvzácnější a nejhodnotnější Dunky na světě. Říká se totiž, že jich existuje pouhých 30 kusů. Jsou inspirované fiktivní hororovou postavou Freddyho Kruegera, což potvrzují hlavně zeleno-červené pruhy po celé tenisce. Právě takové měl totiž Freddy na triku. Kromě toho nechybí ani krvavé stopy a lesklý stříbrný Swoosh, který pro změnu odkazuje na ostré nože, které měl smyšlený vrah na ruce.

7. Nike SB Dunk Low "Freddy Krueger"

8. A Bathing Ape BAPE STA „Halloween“

Tyhle staré BAPE STAs z roku 2005 mluví za vše. Kombinace černé a oranžové barvy spolu se speciálním strašidelným BAPE logem u paty jasně říká, že i tyhle tenisky vyšly k příležitosti Halloweenu. Přesně tak totiž zní i jejich název. Navíc nechybí ani typická patentová kůže, kterou najdeš i na mnoha jiných párech BAPE STA.

A Bathing Ape BAPE STA "Halloween"

9. The Neckface x Nike SB Dunk Low

Hadi, lebky, démoni, netopýři, náhrobní kameny a další hrůzy, které dokonale ladí se spooky obdobím. Nike tentokrát u dalšího halloweenského releasu vsadil na grafitti umělce Neck Face z LA. Jeho rukopis najdeš nejen na stélce v podobě plamenné grafiky, ale taky na podrážce a vlastně po celé tenisce. Jestli potřebuješ dílo Neck Face ve svém pokojíčku, ale nemůžeš si ho dovolit, zkus aspoň tento release. Za nás 10/10.

The Neckface x Nike SB Dunk Low

9 nejlepších halloweenských tenisek

  1. Nike SB Dunk Low „Mummy“

  2. Nike Air Force 1 Low „Skeleton“

  3. Off-White x Nike Blazer Mid „All Hallow’s Eve“ & „Grim Reaper

  4. Nike SB Dunk Low „Night of Mischief“

  5. Reebok Shaqnosis „Spider Web“

  6. Nike Air Force 1 Low „Frankenstein“

  7. Nike SB Dunk Low „Freddy Krueger“

  8. A Bathing Ape BAPE STA „Halloween“

  9. The Neckface x Nike SB Dunk Low

spot_img